Master studies

Į magistro studijų programas gali stoti visi, baigę aukštąją mokyklą arba besimokantys paskutiniame kurse ir norintys įgyti aukštesnį laipsnį.

Studijos, kurias baigei (ar tebesimokai), turi būti panašios krypties kaip ir tos, į kurias nori stoti, kadangi priėmimas didele dalimi paremtas kreditų suderinamumu.

 

Stojimo procesas per Kastu susideda iš 3 etapų:

Pirmasis etapas: studijų programos pasirinkimas

Magistro studijoms programos pasirinkimas jau yra ribotas, kadangi gali stoti tik į programas, kurios yra panašios į tavo bakalaurą.

 

Antrasis etapas: elektroninės stojimo anketos pildymas

Išsirinkus norimas programas reikia užsiregistruoti Kastu puslapyje. Užsiregistravus galėsi pildyti ir saugoti stojimo anketa.

Prisijungus prie anketos, tau reikės:

  1. Pridėti visas norimas studijų programas ir jas išdėlioti prioritetiškai.
  2. Suvesti pagrindinę informaciją apie save: išsilavinimą, papildomą patirtį, informaciją apie kalbas, kurias moki ir anglų kalbos testą, kurį ketini laikyti
  3. Įkelti dokumentus:
  • Nuotrauką – tai nebūtinai turi būti dokumentinė nuotrauka, tačiau ji turėtų būti kiek formalesnė – nuotraukoje turėtum būti tik tu (be kitų žmonių), turėtų būti aiškiai matomas tavo veidas.
  • Asmens dokumentą – gali pridėti arba pasą, arba ID kortelę. Iki dokumento galiojimo termino pabaigos turėtų būti likę bent 2 metai.
  • ECTS kreditų išrašą/Bakalauro diplomą – jei dar nesi baigęs aukštosios mokyklos, būtina prisegti ECTS kreditų išrašą, kuriame būtų matyti, kokius dalykus tu mokeisi bei kokius pažymius ir kiek kreditų už juos gavai. Jei jau esi baigęs universitetą, išrašo nereikia, užtenka prie papildomų dokumentų prisegti savo bakalauro diplomą. Jei siunti anketą paskutiniame kurse, diplomą reikės prisegti vėliau, kai tik jį gausi.
  • Motyvacinį laišką – stojant į užsienio universitetus, motyvacinis laiškas ne ką mažiau svarbus nei pažymiai, todėl rekomenduojame jam skirti laiko ir dėmesio. Patarimų, kaip rašyti motyvacinį laišką, rasi čia.
  • Rekomendacinį laišką – bent vienas rekomendacinis laiškas turėtų būti parašytas žmogaus, kuris pažįsta tave iš akademinės pusės t.y. dėstytojo. Taip pat gali prisegti darbdavio rekomendaciją. Šalia rekomendacijos turėtų būti pateikti rekomenduojančio žmogaus kontaktiniai duomenys. Gali segti iki trijų rekomendacijų, tačiau dažniausiai pakanka ir vienos. Patarimų, kas turėtų būti į ją įtraukta, rasi čia.
  • Gyvenimo aprašymą (CV) – daugeliui magistro programų reikalingas CV (gyvenimo aprašymas), paruoštas anglų kalba.
  • Papildomus dokumentus – jei turi dokumentų, liudijančių kokius nors pasiekimus, kurie, tavo nuomone, galėtų padėti tavo stojimui, gali prisegti ir juos. Tai gali būti laimėtas konkursas, išklausyti kursai ir t.t. Dokumentuose minima veikla turėtų būti tiesiogiai susijusi su tavo pasirinkta studijų programa.
Svarbu

Anketą užpildyti ir išsiųsti reikia iki stojimo termino pabaigos, todėl svarbu iš anksto pasitikrinti stojimo kalendoriuje iki kada tau reikia tai padaryti.

 

Kilus daugiau klausimų

Įsijungęs savo anketą viršutiniame dešiniame kampe rasi failą, pavadinimu Stojimo instrukcija – ją perskaitęs susipažinsi su anketa ir sužinosi, kaip tiksliai ir sėkmingai ją užpildyti. Jeigu pildant anketą kyla kokių nors klausimų ar sunkumų – kreipkis į Kastu konsultantus.

 

Trečias etapas: Anglų kalbos testo laikymas

Anglų kalbos testas skirtas patikrinti stojančiųjų anglų kalbos žinias ir įgūdžius. Tu gali rinktis iš dviejų testų: IELTS arba TOEFL. Kastu testo stojant į magistro studijų programas nepakanka.

IELTS ir TOEFL testai yra visiškai lygiaverčiai, todėl tu gali laisvai rinktis tą, kuris tave traukia labiau. Kiek balų reikia surinkti iš konkretaus testo gali matyti Kastu puslapyje, atsidaręs programos aprašymą ir paspaudęs kortelę „Stojimo reikalavimai“.

 

Kaip sužinosiu, kad įstojau?

Po anketos išsiuntimo – pavasario pabaigoje-vasaros pradžioje sulauksi laiško iš aukštosios mokyklos. Tikslus laikas, kada ateis laiškas, priklauso nuo aukštosios mokyklos bei nuo stojančiųjų srauto, jei yra itin daug stojančiųjų, laiškas gali ateiti vėliau nei žadėta. Tačiau jei nesulauki laiško – panikuoti neverta. Atsakymo sulaukia visi stojantieji. Net jeigu tu nebūsi priimtas, aukštoji apie tai informuos, todėl jei dar negavai jokio laiško, tai nereiškia, kad buvai nepriimtas, tai tiesiog reiškia, kad svarstymas dar nesibaigė.

Kai svarstymas bus baigtas, gali gauti vieną iš trijų laiškų:

  • Sąlyginis priėmimo laiškas – kuriame bus nustatytos sąlygos, kurias įvykdžius tu būsi priimtas. Paprastai sąlyginis laiškas siunčiamas tiems, kurie stoja besimokydami paskutiniame kurse ir dar nėra baigę mokslų – dažniausiai keliama sąlyga yra įgyti bakalauro diplomą. Taip pat, jei atsakymą gauni anksčiau, nei išlaikai anglų kalbos testą, vieną iš sąlygų gali būti, kad tu išlaikytum testą. Jei tu išpildai visas nurodytas sąlygas, tavo priėmimas yra užtikrintas, savo vietą tu prarastum tik tuo atveju, jei neišpildytum sąlygų.
  • Galutinis priėmimo laiškas – jei tu atsiuntei visus dokumentus, esi pabaigęs aukštąją ir išlaikęs anglų kalbos testą, gausi galutinio priėmimo laišką, kuris reiškia, kad tavo priėmimas jau yra galutinis ir gali ruoštis išvykimui.
  • Atmetimo laiškas – šiuo laišku informuojama, kad tu nebuvai priimtas. Tačiau jį gavus labai nusiminti neverta, kadangi tavo anketa bus siunčiama sekančiam prioritetui. Paprastai studentai, kuriuos atmeta pirmas prioritetas yra priimami į vieną iš žemesnių prioritetų, taigi sulaukus atmetimo laiško tikrai neverta palaidoti visų vilčių studijuoti užsienyje. Kai kurios aukštosios atmestiems kandidatams siūlo "pre-master course", kuris suteikia trūkstamus kreditus ir galimybę juos baigus sėkmingai įstoti į magistro programas. Pre-master kursas paprastai trunka pusę metų ir yra mokamas (kaina priklauso nuo aukštosios), todėl gavus tokį pasiūlymą verta pagalvoti, ką norėtum daryti, tačiau jeigu labai nori būtent į konkrečią aukštąją ir konkrečią programą, išklausytas pre-masters kursas gali tau suteikti galimybę įstoti į trokštamą programą.

Jei gausi priėmimo laišką (kad ir sąlyginį), jau verta pradėti ruoštis studijoms ir visų svarbiausia – pradėti būsto paieškas.