Išsklaidyk savo baimes

Taip, mes pripažįstame – studijos užsienyje yra didelis iššūkis! Tačiau nepabandęs nesužinosi, kokias galimybes tau tai atvers…

Tapsi savarankišku, išmoksi kalbą (galbūt netgi ne vieną!), gyvensi tarptautinėje aplinkoje, susipažinsi su žmonėmis iš daugybės pasaulio šalių. Be to, būsi pasiruošęs įvairiems iššūkiams, o įgijęs užsienio aukštosios kvalifikaciją turėsi pranašumą ir darbo rinkoje.

Žinome, jog pirmieji mėnesiai atvykus į užsienio universitetą yra gana sunkūs – jautiesi pasimetęs ir nedrąsus. Tačiau kiekvienoje aukštojoje yra tarptautiniai skyriai, kurie visada pasirengę pagelbėti. Iškilus klausimams visada gali kreiptis ir į Kastu komandą, net jei jau esi išvykęs studijuoti. Padėsime tau kuo galėsime! Perskaitęs šią Kastu konsultantų paruoštą skiltį apie dažniausiai pasitaikančias baimes suprasi, kad nėra ko bijoti!

Visos kliūtys svajonių studijų link yra įveikiamos!

Baimė nepritapti

Gali būti tikras – Tu tikrai nebūsi paliktas vienas! Atvykusiųjų studijuoti iš užsienio šalių bus tikrai daug, taigi anglų kalba nebus gimtoji ne tik tau, bet ir daugeliui kitų studentų – kalbos barjerą įveiksite visi kartu.

Tarptautinius studentus aukštosios mokyklos sutinka labai draugiškai ir globėjiškai – organizuoja susipažinimo vakarėlius, padeda sėkmingai integruotis į universiteto gyvenimą, siūlo įvairius užsiėmimus po paskaitų – sporto, menų, socialinės veiklos. Tave sups tiek įdomios veiklos bei įdomių žmonių, kad neturėsi laiko jokioms baimėms!

Į užsienį studijuoti vyksi kartu su kitais, stojančiaisiais per Kastu. Su jais turėsi progą susipažinti dar stojimo proceso metu, laikydamas anglų kalbos testus, dalyvaudamas Kastu organizuojamose kelionėse ar susitikimuose. Beje – visada gali kilus klausimams ir dvejonėms kreiptis į jau studijuojančius studentus. Jie mielai pasidalins savo studijų užsienyje patirtimi. Jų kontaktus rasi skiltyje Studentų kontaktai.

O kaip su likusiais čia, Lietuvoje? Šeima, draugai, tėvynės ilgesys? Juk gyvename XXI amžiuje! Skype ar Viber programa gali nemokamai bendrauti ištisas valandas! O pigių avialinijų dėka namuose galėsi apsilankyti dažniau negu tau atrodo. 

Savarankiško gyvenimo baimė

Bijoti po mokyklos baigimo pradėti savarankišką gyvenimą tikrai nereikia! Studijos užsienyje tave užgrūdins, tapsi labiau pasitikintis savimi, atviresnis pasauliui: tave supantys kolegos iš įvairių pasaulio kampelių išmokys tolerancijos bei suteiks gebėjimų lengvai bendrauti su bet kokio tipo žmonėmis. Be to išmoksi pats susitvarkyti savo buitį ir finansus, planuoti laisvalaikiui ir mokslams skirtą laiką. Galimybė visus šiuos gebėjimus įgyti kol esi labai jaunas, gali tapti dideliu privalumu!

Baimė, kad užsienyje įgytas diplomas nebus pripažintas darbdavių Lietuvoje

Tai itin nepagrįsta baimė, kadangi įgijusius diplomą užsienyje ir grįžusius į Lietuvą studentus darbdaviai pasitinka tikrai palankiai. Visų pirma – užsienio diplomas įrodo, jog tu anglų kalbą moki labai gerai, turi gebėjimų lengvai prisitaikyti prie aplinkos, esi lankstus, savarankiškas, tolerantiškas bei gebantis bendrauti su įvairiausio tipo žmonėmis (nes tarpkultūrinė aplinka užsienio universitete tave to išmokė). Užsienyje įgytas diplomas yra netgi pranašesnis – jis įrodo, jog žmogus nebijo žengti žingsnio iš savo komforto zonos ir yra pasirengęs iššūkiams – tokių žmonių ieško kiekviena firma.

Būtinai paskaityk baigusių studijas užsienyje atsiliepimus skyriuose Sėkmės istorijos bei Studentų istorijos.

Kalbos barjero baimė

Vykstant studijuoti į  užsienį tikrai neverta bijoti nesusikalbėti. Visose Kastu atstovaujamose šalyse daugelis žmonių kalba angliškai – nemokėti vietinės kalbos nėra problema. Kastu siūlomos studijų programos taip pat dėstomos anglų kalba, kadangi šios kalbos įgūdžiai yra vieni iš svarbiausių norint sėkmingai konkuruoti pasaulinėje rinkoje. O kaip geriau mokytis anglų kalbos, nei ją naudojant nuo ryto iki vakaro tiek studijose, tiek kasdieniame gyvenime?

Jeigu netvirtai jautiesi  dėl savo anglų kalbos lygio – taip pat nesijaudink. Mokytis tu atvyksti kartu su daugeliu kitų studentų iš įvairių pasaulio šalių. Jiems anglų kalba taip pat nebus gimtoji, taigi kalbos barjerą įveikinėsite visi kartu! Gyventi aplinkoje, kurioje kalba nuolat vartojama – pats geriausias būdas jos išmokti! Taigi – PIRMYN!

Baimė nerasti studentiško darbo

Daugelis studentų, išvykę studijuoti į užsienį, stengiasi patys padengti savo studijų išlaidas dirbdami laisvu nuo mokslų metu – aukštosios tai supranta ir stengiasi sudaryti kuo palankesnes sąlygas derinti paskaitas ir darbo laiką.

Galimybės greitai susirasti darbą priklausys nuo to, kaip aktyviai ieškosi, nuo miesto, kuriame gyvensi ir tos šalies darbo rinkos. Kai kuriose šalyse galima uždirbti 10 eurų per valandą. Dažniausiai tam, kad padengtų pragyvenimo išlaidas, studentai turi dirbti 12-15 valandų per savaitę (2–3 valandas per dieną). Tokį darbo krūvį yra pakankamai lengva derinti su studijomis. Nepatariame dirbti daugiau, nes tai gali pakenkti tavo akademiniams rezultatams. Nepamiršk, kad tavo tikslas yra sėkmingai pabaigti studijas. Po universiteto baigimo turėsi pakankamai laiko darbui.

Norėdamas sužinoti tikslią informaciją apie darbo galimybes savo pasirinktoje šalyje, gali susisiekti su studentais, besimokančiais ten.

Daugiau informacijos, kaip sėkmingai susirasti studentišką darbą gali rasti skiltyje Darbo studijų metu galimybės.

Baimė dėl finansų

Studijos užsienyje gali kainuoti tiek pat ar netgi mažiau nei Lietuvoje. Kastu International stengiasi pasiūlyti studijas užsienyje už kuo mažesnę kainą. Daugumos studijų užsienyje mokestį visiškai ar bent jau dalinai padengia vietinė valdžia.

  • Danijoje, Švedijoje ir Suomijoje visas aukštasis mokslas yra nemokamas;
  • Anglijoje sudaromos labai geros sąlygos studijų paskolai pasiimti;
  • Nyderlanduose ir Danijoje dirbantys studentai gali gauti paramą maždaug nuo 360 iki 1000 Eurų.

Be to, jei pasirinkęs studijas savoje šalyje turėsi išsikelti iš tėvų namų ir užsidirbti pragyvenimui, daugeliu atveju tau teks dirbti net apie 40 valandų per savaitę. Daugumoje šalių, su kurių universitetais bendradarbiauja Kastu International, nuomą bei kitas pragyvenimo išlaidas tau pavyktų padengti dirbant tik 12-15 valandų per savaitę, taigi tokiu atveju liktų daugiau laiko studijoms.

Žinoma, rinkdamasis studijas įvertink savo finansines galimybes, apskaičiuok, ar galėsi skirti pinigų kelionei, būstui, maistui ir kitoms išlaidoms. Pradedant studijas, tam, kad jaustumeisi ramus ir galėtum skirti laiko adaptavimuisi prie naujos aplinkos būtina turėti santaupų bent 5 – 6 mėnesiams. Kai įsitvirtinsi, galėsi nesunkiai derinti studijas su studentiškais darbais.

Visą naudingą informaciją apie finansus studijuojant užsienyje gali rasti skiltyje Finansai.

Gąsdina sudėtingas stojimo procesas

Bijoti neverta, nes:

  • Vertinami ne pažymiai, o asmenybė. Stojant į užsienio aukštąsias mokyklas tavo pažymiai nevaidina didelės reikšmės, o į brandos egzaminų rezultatus dažniausiai apskritai nėra žiūrima. Užsienio universitetams tu esi svarbus kaip asmenybė, todėl lemiamą vaidmenį priėmime vaidina tavo noras realizuoti save pasirinktoje srityje ir asmeninės savybės.
  • Suteikiame visą pagalbą tvarkantis dokumentus. Stojant per Kastu, stojimo procesas yra itin paprastas! Tau tereikia išsirinkti studijų programas į kurias nori stoti, užpildyti VIENĄ nesudėtingą stojimo anketą ir atsiųsti ją mums! Toliau tavo stojimo reikalais rūpinsis Kastu komanda. Patikrinsime tavo anketą, informuosime tave visais su tavo stojimu susijusiais klausimais laiku ir operatyviai.
  • Padedame įrodyti anglų kalbos žinias. Stojant į daugumą Kastu atstovaujamų aukštųjų nereikia laikyti IELTS/TOEFL. Vietoj jų tau tereikia išsilaikyti nemokamą Kastu anglų kalbos testą arba išlaikyti anglų kalbos Brandos egzaminą ir/arba mokytis anglų kalbą B2 lygiu mokykloje bei turėti reikiamą vidurkį.
Įstojęs į aukštąją privalėsiu vykti studijuoti

Tikrai NE! Anketos išsiuntimas yra be jokių įsipareigojimų – tu bet kada galėsi persigalvoti ir nutraukti stojimą ar atsisakyti siūlomos vietos universitete. Kadangi stojimo rezultatus į užsienio aukštąsias tu sužinosi daug anksčiau, stojimas į užsienio aukštąsias gali būti tiesiog apsidraudimas – jeigu nepavyktų įstoti į universitetą Lietuvoje. Apsigalvoti nebestoti gali netgi jau pasiėmęs studijų paskolą.